E-mail:
Telefon:
Kom:
biuro@ittraining.pl
(+48) 32 733 09 58
(+48) 533 315 222
Zrozumieć biznes

Kluczem do sukcesu każdej firmy jest przede wszystkim dobry produkt. Dotyczy to każdej branży, również informatycznej. Specyfiką IT jest to, że trudno wytworzyć dobre oprogramowanie, nie mając skutecznych analiz i całościowego poglądu na każdym etapie tworzenia systemów. Nasz produkt musi spełniać wymagania klienta, musi być funkcjonalny, a my dzięki ciągłemu monitorowaniu procesów powinniśmy elastycznie i na czas przewidywać wszystkie zmiany. Dobrze wyszkolona kadra, świadoma celów biznesowych, wartości swojego produktu jest kluczem do osiągnięcia sukcesu.Dlaczego wymagania?

Czy w czasach tak rozbudowanych systemów informatycznych kogoś jeszcze trzeba przekonywać jak ważne są prawidłowo zdefiniowane wymagania? Badając nieudane projekty informatyczne stwierdzono, że za ich niepowodzenie w ponad 30% odpowiada niezgodność z wymaganiami lub nieodpowiednie zarządzanie wymaganiami. Nieprawidłowo określone wymagania, niepełne specyfikacje oraz źle przeprowadzone zmiany stają się również najczęstszą przyczyną defektów aplikacji.
Definiując i zarządzając wymaganiami w odpowiedni sposób można zminimalizować ryzyko związane z błędami, a także zmniejszyć prawdopodobieństwo przekroczenia budżetu, oraz co najważniejsze: dostarczyć oprogramowanie wysokiej jakości zgodne z potrzebami klienta.


Dlaczego analiza biznesowa?

Dzięki stale rosnącej potrzebie dostępu do danych i wiedzy, analiza biznesowa staje się kluczem i podstawą sukcesu każdej firmy. Korzystanie z analizy biznesowej przyczynia się do zwiększenia wiedzy pracowników na wszystkich szczeblach organizacji, ponieważ zapewnia dostęp do odpowiednich informacji we właściwym czasie.
Badanie Gartnera przeprowadzone na grupie tysiąca czterystu dyrektorów informatycznych, wykazało, że analiza biznesowa wyprzedziła bezpieczeństwo i stała się dla nich najważniejszym priorytetem technologicznym.
Bieżąca oraz przyszła wartość firmy i jej potencjał wynikają z ogółu zgromadzonej przez nią informacji, wiedzy i doświadczenia. Analiza Biznesowa stanowi podstawę budowania efektywnych rozwiązań, w tym informatycznych.


Dlaczego użyteczność?

Norma ISO definiuje użyteczność jako “stopień, w jakim produkt może być używany przez niektórych użytkowników, w celu osiągnięcia pewnych celów w sposób efektywny, skuteczny i zadowalający w szczególnym kontekście wykorzystania".
Użyteczność jest decydującym czynnikiem w rozwoju i projektowaniu oprogramowania oraz aplikacji internetowych. Jaki sens ma wprowadzanie kolejnych funkcjonalności, jeśli nie można ich odpowiednio wykorzystywać przez ich skomplikowanie?
Proponujemy Państwu akredytowane szkolenia oraz egzaminy najbardziej znanych i uznanych organizacji: IREB, IQBBA oraz IBUQ.
W sytuacji, w której sukces firmy zależy od jakości oprogramowania ważne jest wprowadzenie najwyższych standardów na każdym szczeblu i etapie jego wytwarzania: przy konstruowaniu i zarządzaniu wymaganiami, w analizie biznesowej i użyteczności.


Organizacje takie jak IREB (International Requirements Engineering Board), IQBBA (International Qualifications Board for Business Analysis) oraz IBUQ (International Board for Usability Qualification) ustalają jednolite międzynarodowe standardy oraz wprowadzają certyfikaty poświadczające kompetencje pracowników w zakresie inżynierii wymagań, analizy biznesowej i użyteczności.


Jeżeli nie znaleźli Państwo oferty na szukane przez siebie szkolenie lub egzamin, prosimy o kontakt. Z przyjemnością postaramy się rozszerzyć nasze portfolio lub pomóc Państwu w poszukiwaniach.

data
2019-08-19
czas trwania
3 dni
miejsce
Warszawa
cena
2250,00 PLN

Chcesz wiedzieć co nowego na ITtraining?

Zapisz się na newsletter i otrzymuj najnowsze informacje!

˟
Chcesz być na biężąco?
˟
Dziękujemy za zapisanie się na newsletter.
Potwierdź subskrypcję klikając w link aktywacyjny przysłany na maila.